BOTANİK PLATİNUM OTEL HALKLA İLİŞKİLER DEPARTMANI-2018

HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRÜ- DERYA APAYDIN ERKOÇ

HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜR YRD- PINAR BİCAN

HALKLA İLİŞKİLER-EMRE ORAL

HALKLA İLİŞKİLER-FULYA TANSEL

HALKLA İLİŞKİLER- CAN ERKAN

HALKLA İLİŞKİLER- HASAN UÇKUN

HALKLA İLİŞKİLER- BURAK SÖZDAR KURTER

HALKLA İLİŞKİLER- OLESIA CHERKASS

HALKLA İLİŞKİLER- HATİCE TUNÇ YETİŞİR

BİZ DELPHIN OTELLERİNİN İLK GÖZ BEBEĞİYİZ GÜLERYÜZLÜ HİZMET POLİTİKAMIZLA DAİMA MİSAFİRLERİMİZİN YANINDAYIZ.

Bizler Botanik Platinum Otel halkla ilişkiler ekibiyiz. Bizim görevimiz, misafir ve otel arasında dialog kurarak misafirlerin her türlü sorununun çözülmesi, istek ve önerilerinin dinlenmesi, misafirlerin otelde konakladıkları süre içerisinde onların memnuniyetinin sağlanmasına yönelik olarak, misafirin yoğun olduğu yer ve zamanda otelin her alanında aktif ve birebir misafir ile ilişki içerisinde bulunarak  planlı bir çalışma yapmaktır.

Pınar Bican-Derya Apaydın Erkoç

Görevimiz her zaman misafirlere hizmet vermek ve sorunlarını çözmektir.  Bazen bize oldukça önemsiz görünen bir sorundan ötürü misafir çok mutsuz olabilir ve buna anlam veremeyebiliriz. Ancak yapmamız gereken şey olaylara ve durumlara misafir gözüyle  bakmalıyız. Yani Empati kurmalıyız. Empati kurarak olaylara misafir gibi düşünerek ,sabırla, sakin, tarafsız  bir şekilde yaklaşmalıyız. Bizler ekip olarak misafirimizin zamanının değerli olduğu bilinciyle her şeyi dört dörtlük yapmamız gerektiğine inanmaktayız. İnsana dayalı bir sektör olduğumuz için işler her zaman yolunda gitmeyebilir. Bize oldukça önemsiz görünen bir sorundan ötürü misafir mutsuz olabilir. Bu durumda olaylara ve durumlara misafirin gözünden bakıp yaptığımız hamlelerle misafire unutamayacağı bir tatil yaşatmamız gerektiğine inanmaktayız. Gelen şikayetlerin bir çoğu kontrolümüz altındaki nedenlerden  ötürüdür ve giderilebilir. Tek yapılması gereken, misafiri iyice dinlemek, memnuniyetsizliğin kaynağını çok iyi anlamak, özür dilemek ve telafi edici aksiyona geçerek sorunu gidermektir. Ardından, misafirden mutlaka geri bildirim alınmalıdır.

Derya Apaydın Erkoç-Burak Sözdar Kurter-Pınar Bican-Can Erkan

 

 

Bizler o anda çözümlenemeyen misafir problemlerini takip ve misafire geri dönüşünü sağlamak ile yükümlüyüzdür. Misafir sorunlarının çözümü için ne kadar az sayıda otel çalışanı ilgilenirse o kadar iyidir. Çünkü misafir aynı şeyleri bir ona bir buna anlatarak oyalanmaktan hoşlanmaz. Onun beklediği bir kişinin onu anlaması ve canı gönülden yardım etmesidir. Sinirli bir misafire nasıl davranılmalı? Nasıl bir yol izlenilmeli? Bunun tüm misafirlere uygulanabilecek bir tek formülü yoktur. Ancak genellikle kendimizi onların yerine koyarak beklentilerini gerçekleştirebiliriz. İşte bu durumda misafir ilişkileri departmanı devreye girer ve misafire yardımcı olur.

Derya Apaydın Erkoç- Pınar Bican

Misafir ilişkileri departmanı  genel itibariyle misafirlerin şikayetleri  ile ilgilenen, memnuniyetlerini araştırıp somut bir şekilde ölçümleyen, operasyonunu ev sahibi gözüyle yürüten, yorumları ile yönetimi ve departmanları bilgilendiren, dolayısıyla ile otellerin sürekli iyileştirme ve geliştirme faaliyetleriyle ile kalite hedeflerine ulaşmasında önemli role sahip  bir departmandır.

Derya Apaydın Erkoç- Pınar Bican

Otellerde misafiri bilgilendirme işlerini de misafir ilişkileri departmanı yürütür. Hava sıcaklıkları, deniz suyu sıcaklıklarından, oteldeki her türlü aktivitenin  yer ve zaman bilgilerine kadar her türlü bilgiyi misafire ulaştırma görevi bizim departmanındır. Kısacası misafirle ilgili her iş bizden sorulur.

VIP hizmeti alacak misafirlerin listesinin alınarak ilgili departmanlara misafirlere sunulacak özel hizmetler hakkında bilgi verip takibinin yapılması, sağlık şikayeti olan misafirlerin durumunu takibe alarak sağlık hizmetlerinin hemen yerine getirilmesinin sağlanması, yılbaşı, sevgililer günü , ulusal ve uluslar arası milli ve dini bayramlar gibi özel günlere has programların hazırlanmasında diğer departmanlar ile beraber ortak çalışmalar yapılması gibi daha birçok faaliyet bizler tarafından takip edilir ve yerine getirilir.

Hasan Uçkun- Olesia Cherkass- Derya Apaydın Erkoç- Fulya Tansel

İletişim bilgilerini kayıt altına almamız sayesinde misafirlerin bir sonraki tatil planlarını yaparken, huzurlu bir tatil geçirecekleri, kendilerini özel hissettirecek güven duydukları yüzler görebileceklerini hissettiren kısacası sadık ya da yeniden kazanılmış misafir kavramını oluşturan ve koruyan bir unsuruz. Sonuç olarak Misafir İlişkileri otelin vazgeçilmez bir parçası ve diğer departmanların da eksiklerini kapatmaya çalışan destek departmanıdır.

Bizim işimizin temeli misafiri dinlemektir. Onlarda bizimle ilgili güven başladığında, sorun neredeyse çözülmüş demektir. Onlara bu güveni hissettirmek bizim en önemli vazifemizdir.

Botanik Platinum Halkla İlişkiler ekibi olarak bütün misafirlerimizi müşteri olarak değil misafirimiz olarak görmekte ve onlara Türk misafirperverliğini en güzel şekilde yansıtarak hizmet vermekle görevliyiz.

www.delphinhotel.com