Be Grand Housekeeping Departmanı Kadrosu: Derya KAYAN, Hatice ÖCAL, Cennet KOCA, Havva KARA, Gülistan GÜLBUDAK, Arzu HOT, Gönül TUNALI, Zeynep KARABUDAK, Fatma ÇULHA, Ayla ADLI, Elvan Ekin, Meryem AKTAŞ, Gülhan ÇAKAN, Derya ÖĞREN, Süleyman KOCABAŞ 

Merhabalar ;

Ben Delphin Be Grand Otel Housekeeping Departmanı Müdürü Derya KAYAN. Sizlere Delphin Be Grand Housekeeping Departmanın genel işleyişi ile ilgili detaylı bilgiler vermek istiyorum.

Be Grand Otel Housekeeping Departmanı olarak , işletmenin var oluşundan ve  hedeflediği üst düzey yaşam standartları ve mali portresine sadık kalarak misafirlerine hijyenik ortam da ve aynı zaman da  estetik düzenleme ve görünümü ile tabiri caizse kendi evindeki ortamı yaşatmak gayesini esas kabul ederek  bütün işlem ve işleyişini bu çerçeve de devam ettirir. HouseKeeping Departmanı işletmelerde doğrudan gelir getirmeyen destek birimi olarak görünse de temel esas alınmış Otel işletmesinin ana merkezindedir.Gelen misafirlerin yatak odasından tutun da banyosuna varıncaya kadar her bir noktasında  kalifiye ve işini bilen personelle emek veren sorumluluk taşıyan bir departmandır.

Housekeeping depertmanı otel işleyişine doğru yerde doğru ürün kullanarak ve kesin sonuç alarak tesis bütçesine de hatırı sayılır katkılar sağlamaktadır. Dolayısıyla misafirlerin  işletmelere karşı izlenimlerini olumlu ve olumsuz olarak etkileme gücüne sahip Departmanlardan biridir. Ayrıca tesisin genel ihtiyacı olan  tekstil ürünlerinin ( üniforma, çaşraf,nevresim yastık kılıfı v.b. ve restoran takımları ) temini ve korunmasına bitki ve çiçek düzenlemesine, genel güvenliğin sağlanmasına destek vermekten, yatırımının tüm demirbaşlarının korunması ve ekonomik açıdan kullanım ömürlerinin uzatılmasını sağlamada önemli rol oynamaktadır. Elbette Housekeeping departmanı tüm görevlerini yerine getirirken çevreye zarar vermeden, doğayı korumaya çalışmaya azami gayret göstermekteyiz. Bu yüzdendir ki dünyanın önde gelen Turizm Acentalarından her yıl ÇEVRECİ OTEL ödülünü hak kazanmaktayız. 30 yılı aşkın süredir Turizm sektöründe olan ve koşulsuz misafir memnuniyetini ilke edinen Delphin Oteller grubunda,  Tüm departmanlarda olduğu gibi Housekeeping departmanı işleyişide de titizlikle yerine getirilmektedir.

Saygılarımla.

Delphin Be Grand Otel

Derya KAYAN

Housekeeping Manager

www.delphinhotel.com

%d blogcu bunu beğendi: