DELPHİN DELUXE RESORT HOUSEKEEPING DEPARTMANI-2017

DELPHIN DELUXE RESORT HOTEL

Kat Hizmetleri Departmanıyız

1980’li yıllarda turizme başlayan Cömertoğlu otelcilik grubunun gözbebeği olan Delphin Deluxe Resort Hotel 2001 yılında açılmıştır. Vermiş olduğu kaliteli hizmetlerle misafir memnuniyetinde dünya birincilikleri elde etmiştir.

Biz Housekeeping departmanı olarak otelciliğin bel kemiği olup, yıl boyunca çalışıp dinlenmek için tatil düşünen kişilerin, otele geldiklerinde kendilerine özel olan tesisin konuk odalarını, koridorlarını, salonlarını, genel mekân temizliğini, tertip ve düzenlemesini yaparız.

Çalışmalarımız ISO 9001 Kalite yönetim sistemi, ISO 14001 Çevre yönetim sistemi, ISO 22000 Gıda güvenliği yönetim sistemi, OHSAS 18001 İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi kontrolündedir. Yaptığımız işlerimizde gerek misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı ile güvenliği bizim için önceliklidir.

Kat hizmetleri olarak tesise gelen misafirlerimizin isteklerine ve konseptine göre Balayı odaları, V.I.P. odalar hazırlayarak memnuniyeti en üst seviyeye taşırız.

Ayrıca çamaşırhanemizde de hem misafir hem de personel kıyafetlerini yıkar ütüler hazırlarız. Çünkü temiz personel temiz kıyafet görsellik ve hijyen açısından çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Perde arkasında ki olmazsa olmazlardan olan çamaşırhane hizmetleri de housekeeping departmanın bel kemiğidir. Çalışanlara da görevlerinin ne kadar önemli olduğu eğitimi sık sık verilmektedir.

Meydan departmanı ise otelin genel alanının yüzüdür. Onlar olmazsa otel alanının ne halde olacağı ise hiç düşünülemez. Çünkü alanların, alanlardaki tuvaletlerin, kısaca umumi alanların temiz olmasının en etkili bölümüdür.

Housekeeping departmanı bir otelin olmazsa olmazıdır. Mutfağın ne kadar güzel yemek yaptığı, servis departmanının ne kadar güzel servis yaptığının, ön büronun ne kadar iyi dil bilip misafire hitap ettiğinin hiçbir önemi kalmaz,  housekeeping departmanı olmazsa. Çünkü misafirin özeli olan odaların,  toplu kullanılan alanların temizliğinin yapılmaması kesinlikle misafirlerin oteli terk etmesine ve tekrar tekrar gelmelerinin engellenmesine neden olacaktır. Zamanında yapılması gerekenlerin yapılmaması, hijyene dikkat edilmemesi sorunların büyümesinin nedenlerdir.

Bu bakımdandır ki otelin ilk önceliği eğitimli personellerinin olmasıdır. Bütün çalışanların işlerini bilinçli olarak yapmaları misafir memnuniyetinin sağlanmasıdır. Housekeeping departmanı temizlik ve hijyeni sağlaması için ise zaman zaman kimyasal maddeler kullanmak zorundadır. Bilinçli olmayan eğitim almayan personeller de nasıl yapacağını bilmezse hem kendisine hem de çalıştığı şirkete büyük zararlar verebilirler. Eğitim bütün bir sistemin vazgeçilmezdir.

Housekeeping departmanı olarak ekibimiz müdür, müdür yardımcısı, kat şefleri ve kat görevlileri ile beraber otel odalarının temizliği bakımı düzeni kontrol edilir ve hizmete hazır hale getirilir.

Housekeepinge bağlı olarak meydan şefi ve meydanda çalışan personellerimizle bütün genel alanın temizlik ve düzenlenmesi yapılır. Bu çalışmalar çevreye duyarlı olarak yapılmaktadır. Yapılan çalışmalar neticesinde bakanlık tarafından yapılan denetleme sonucunda tesisimiz yeşil yıldız almayı hak etmiştir. Çalışmalarımız araştırmalarımız ve eğitimlerimiz sürekli bir şekilde devam etmektedir. Yapmış olduğumuz dürüst çalışmalarımız ve temiz ortam hazırlığımız ülkemize gelen turistler tarafında titiz bir şekilde gözlemlenmektedir. Biz bu hizmetleri iyi bir şekilde sunar ve her geçen gün kendimizi geliştirirsek başarılarımızın da devamlılığını sağlarız.

Bacasız fabrika olarak tanımlanan turizm ise dünyadaki bütün ülkeler için gün geçtikçe önemini artırmakta ve rekabet ortamı da gün geçtikçe artmaktadır. Bu rekabet ortamında hizmetini en iyi verenler ise başarıya ulaşmaktadır. Başarılarımızın devamı ve sürekliliği için biz her zaman güler yüzlü ve kaliteli hizmeti ilke edinmiş olan Housekeeping ekibi olarak, tesisimizde konaklayan tekrar gelen misafirlerimizin memnuniyetini kaybetmemek ve ilk defa gelen misafirlerinde memnuniyetini kazanarak tekrar gelmelerinde etkili olmak amacımızdır.

Biz misafirlerimiz ve çalışanlarımızla büyük bir Delphin Ailesiyiz. Uzun yıllar beraber olmak ve daha da büyümek hedefimizdir.