DELPHİN DELUXE RESORT TEKNİK SERVİS DEPARTMANI 2017

Ertuğrul Bolat, Metin Yılmaz, Emre Zenginoğlu, Özgür Köle, İbrahim Şanlıtürk, İsmail Eroğlu

CÖMETROĞLU şirketinin; Alanya bölgesindeki otellerinden biri olan Delphin Deluxe Hotel’in otelimizde konaklayan misafirlerine en kaliteli ve en iyi hizmeti verebilmesi için çevreye, doğaya, her türlü yaşam koşuluna duyarlı ve saygılı bir biçimde öncelikle kendi içinde ve diğer bütün departmanlarla birlikte koordineli bir şekilde çalışan, daima güler yüzü kendisine ilke edinmiş, misafir memnuniyetini her daim ön planda tutan, turizm sektörünün ve bölgemizin önde gelen üst sınıf ve lider ve beş yıldızlı otellerinin teknik servis departmanlarından beklenilen ve istenilen her türlü bakım, onarım, imalat çalışmalarını ve kontrollerini itina ile hatasız bir şekilde yerine getirmeye çalışan bir birim olarak görev yapmaktadır.

Departmanımız; otelimizin odalarında, genel mekanlarında, havuzlarında, bahçe ve sahilinde, mutfak, çamaşırhane, bulaşıkhane makinelerinde meydana gelebilecek her türlü olumsuzluğu giderebilecek ve arızaların tamirini yapabilecek yetenekte; bir müdür, iki müdür yardımcısı, bir şef ve on dört personelden oluşmaktadır. Personellerimiz otelimiz bünyesinde verilen işçi sağlığı ve iş güvenliği, yüksekte çalışma eğitimi, lejyonella eğitimlerini, İSO eğitimlerini, tasarruf tedbirleri eğitimleriyle yangın eğitimlerini tamamlamış, farklı branşlarda kendilerine ait kalfalık, ustalık usta öğreticilik, meslek lisesi diploması gibi yetki belgelerine sahip usta, teknisyen ve teknikerlerden oluşmaktadır. Oluşan arızaların tamiri ve kontrollerimiz sırasında yapılması gereken işlerde öncelik, insan hayatının sağlığı, maddi ve manevi kayıpların önlenmesi, iş ve iş güvenliği, teknolojik gelişmelerden yararlanma ve enerji tasarrufları göz önünde bulundurularak hareket edilmektedir.

Departmanımızın sorumluluk alanları; elektrik tesisatları, trafo merkezi, jeneratörler, elektronik sistemler, uydu merkezi, kullanım suyu tesisatları, bahçe suları ve atık su terfi istasyonları, ısıtma ve soğutma sistemleri, kazan dairesi, bulaşıkhane, çamaşırhane, mutfak ve bar makineleri, havuzlar ve makine daireleri, kamera sistemleri, mobilya arıza, imalat ve bakımları, küçük çaplı inşaat işleri, iç ve dış cephe boyaları ile metal aksam imalat, bakım ve tamirleridir. Saydığımız bu işlemleri yapabilecek ve her vardiyada çalışabilen teknik servis bünyemizde çalışan üç adet elektrik teknisyeni, bir adet sıhhi tesisat teknisyeni, bir adet kazancı, bir adet metal işleri teknisyeni, üç adet havuz operatörü, bir adet boyacı, bir adet soğutma teknisyeni, bir adet elektronik teknisyeni, bir adet inşaatçı ve bir adet mobilyacıdan oluşan on dört adet deneyimli personelimiz bulunmaktadır.

Yukarıda saydığımız her biri kendi başına birer sektör olan bu alanlar turizm ve otelcilikte hepsi bir çatı altında toplanmış ve teknik servis departmanını oluşturmuştur. Bu yüzden yöneticiler olarak bizler ve ekibimizin her bir çalışanı kendi üzerindeki sorumluluğun bilincinde ve kendilerine verilen değerin farkındadır. Her birimiz turizm sektöründe öncü olan otelimizi en iyi şekilde temsil etmek için elinden gelen çabayı göstermektedir. Bu yüzden hiç birimiz ayrı ayrı değil ekip olmanın farkında ve bilincinde olarak ekip ruhu içinde bir çatı altında toplanmış bir şekilde üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmeye kendimize ilke edinmiş durumdayız. Bu değerlendirmelerden sonra departmanımızı bir insanın vücudu olarak tanımlarsak; departmanımız otelimizin olmazsa olmazları arasında bir bütünün vazgeçilemezlerinden, bir vücudun kalp ve damarları gibidir.