DELPHİN PALACE HOTEL TEKNİK SERVİS DEPARTMANI

 DELPHİN PALACE HOTEL TEKNİK SERVİS DEPARTMANI

CÖMETROĞLU şirketinin; Lara-Kundu bölgesindeki otellerinden biri olan Delphin Palace Hotel’in misafirlerine en iyi hizmeti verebilmesi için çevreye, doğaya, her türlü yaşam koşuluna duyarlı kalitesinden ödün vermeden ve saygılı bir biçimde öncelikle kendi içinde ve diğer bütün departmanlarla koordineli bir şekilde çalışan, turizm sektörünün üst sınıf otellerinin teknik departmanlarından beklenilen ve istenilen her türlü bakım, onarım, imalat ve kontrolleri itina ile yerine getiren bir birim olarak çalışmaktadır.

Departmanımız; otelimizde meydana gelebilecek her türlü olumsuzluğu giderebilecek ve arızaların tamirini yapabilecek yetenekte; bir müdür, bir müdür yardımcısı, bir şef ve dört elektrikçi, üç tesisatçı, bir inşaatçı, bir mobilyacı, bir mekanikçi, bir boyacı, bir soğutma, iki havuz operatörü toplam 17 personelden oluşmaktadır. Personellerimiz otelimiz bünyesinde verilen iş sağlığı ve iş güvenliği bağımsız kuruluşlardan yetkilendirme belgesi sahip (yangın eğitimlerini, yüksekte çalışma, doğal gaz, tehlikeli atıklar eğimi, cihazların tasarruflu verimli kullanılması, ilk yardım eğitimi, arama kurtarma eğitimlerini tamamlamış, farklı branşlar da yetki belgelerine sahip usta, teknisyen ve teknikerlerden oluşmaktadır. Oluşan arızaların tamiri ve kontrollerimiz sırasında öncelik, iş güvenliği, maddi ve manevi kayıpların önlenmesi, enerji tasarrufları ve enerji verimliliği misafir memnuniyeti göz önünde bulundurularak hareket edilmektedir.

Departmanımızın sorumluluk alanları; elektrik tesisatları, trafo merkezi, jeneratörler, telefon santrali elektronik sistemler, kullanım suyu tesisatları, bahçe suları ve atık su terfi istasyonları, ısıtma ve soğutma sistemleri, kazan dairesi (kalorifer sistemleri hızlı boyler sistemi) buhar kazanı bulaşıkhane, çamaşırhane, mutfak ve bar makineleri, lunapark (içerisinde dönme dolap, gondol, dönen salıncak, tren, çarpışan araba bulunmaktadır.)havuzlar ve makine daireleri, ( otel bünyesinde bulunan 7 adet havuz bulunup 1 adet kapalı havuz yetişkin (415 m³-297 m²), 1 adet kapalı çocuk havuzu 11 m³-4,5 m² 1 adet aquapark havuzu 108 m³-90 1 adet açık çocuk havuzu 70 m³-200 m² 1 adet büyük havuz 2520 m³-1800 m² 1 adet ön havuz 490 m³-350 m²1 adet relax havuz 1050 m³-750 m² bulunmaktadır. (kapalı havuz, kapalı çocuk havuzu ve ön havuz istenildiğinde mevsim değişikliğinde ısıtmalı olarak kullanılmaktadır) havuzların temizliği günlük yapılmakta denetimleri bağımsız kuruluşlarca haftalık, iki haftada, aylık yapılmaktadır. Çıkan sonuçları şeffaflık açısından havuz girişlerine kayıtları mevcuttur. Her yıl havuzlardan bir yıl boyunca alınan analiz sonuçlarından değerlendirmesi yapılarak halk sağlığı tarafından verilen temiz havuz sertifikası bulunmaktadır. Kamera sistemleri (otel içerisinde koridor, kat koridor, restoran lobi, havuzlar, otel çevresi ve topluma açık yerlerde güvenlik açısından bulunmaktadır) mobilya arıza bakımı imalatı boyası ve bakımları, küçük çaplı inşaat işleri, iç ve dış cephe boyaları ile metal aksam tamirleri ve imalatı yapılmaktadır. Teknik servis departmanın bakım onarım ve imalatta kullandığı malzemeler yangını dayanıklı, çevreye faydalı geri dönüşümü olan yenilebilir ve kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Sorumluluk alanındaki kullanılan ekipmanların yılda iki defa servisleri tarafından kontrolleri ve bakımı yapılmakta cihazların ise aylık servis tarafında teknik servis sorumlu personelle beraber yapılmaktadır.

Yukarıda saydığımız her biri kendi başına birer sektör olan bu alanlar turizm ve otelcilikte sektöründe hepsi bir çatı altında toplanmış ve teknik servis departmanı olarak hizmet vermektedir. Delphin Palace Hotel teknik servis departmanı olarak gelen yurt içi yurt dışından gelen misafirlerimiz huzurlu mutlu bir tatil geçirmesi olup otelimizden ayrılırken mutlu bir şekilde ve tekrar otelimizde görmek önceliğimizdir.